چرا استفاده از سرویس‌های فضای ابری برای تمامی افراد ضروری است؟
چرا استفاده از سرویس‌های فضای ابری برای تمامی افراد ضروری است؟

فضای ابری یک فضای اختصاصی برروی اینترنت و مختص شما است تا اطلاعات مهم خود را در آن ذخیره نمایید. ارائه‌دهندگان برتر این سرویس معمولا از مراکز داده ایمن در مقابل حوادث طبیعی و حملات اینترنتی استفاده نموده و برای اطمینان بیشتر داده‌ها را در چندین مکان مختلف بطور همزمان نگهداری می‌کنند تا خطر ازبین رفتن اطلاعات و افشاء ناخواسته آن را مرتفع سازند.

استفاده از برندهای برتر اینچنین سرویسی برای شما قابلیت پشتیبان‌گیری خودکار، همگام‌سازی و آپلود فایل­های دلخواه و اشتراک گذاری با دوستان و همکاران را از هر دستگاهی فراهم می­کند. پشتیبان گیری خودکار به شما اطمینان می‌دهد که اطلاعاتتان بدلیل خرابی، مفقود شدن، دزدیده شدن دستگاه و اشتباه انسانی از بین نخواهد رفت.

هر شخصی دارای اطلاعاتی است که از بین رفتن آن می‌تواند برایش مشکل آفرین و اف

سوس برانگیز باشد. این اطلاعات ممکن است عکس‌ها و فیلم‌هایی از لحظات خاطره‌انگیز زندگی یا اسناد و مدارک کاری و نتیجه تجربیات و ثمره زندگی شخص باشد. آسیب‌پذیر بودن اطلاعات در صورت عدم تهیه پشتیبان نسبت به تهدیدات زیر دیر یا زود باعث از بین رفتن آنها می‌شود:

  • ۴۴ درصد از موارد از بین رفتن اطلاعات بدلیل حذف اشتباهی، از کار افتادن سیستم های کامپیوتری، یا مشکلات نرم‌افزاری است.
  • ۱۴ درصد موارد از بین رفتن اطلاعات بدلیل حملات ویروسی به ویژه باج‌افزارها (Ransomware) در سال‌های اخیر بوده است.
  • دزدی ابزارهای موبایل نیز از عوامل مهم از دست رفتن اطلاعات اشخاص می‌باشد.
این در حالیست که پشتیبان گیری برروی حافظه‌های خارجی گرچه تا حدودی ریسک از بین رفتن اطلاعات را کاهش می‌دهد، اما باید توجه داشت که ۵۰ درصد دیسک های سخت در ۵ سال اول عمر خود از کار می‌افتند و هزینه بازیابی اطلاعات از آنها بسیار بالا بوده و نتیجه قطعی ندارد. مهمتر اینکه گرفتن پشتیبان بصورت دستی برروی حافظه خارجی بسیار وقت گیر بوده و نیازمند تلاش مضاعف است. مطالعه‌ای که در سال ۲۰۱۵ توسط BackBlaze در خصوص توزیع آماری پشتیبان‌گیری توسط کاربران صورت گرفته، نشان می‌دهد، تنها ۸ درصد اقدام به تهیه پشتیبان روزانه از اطلاعات خود می‌نمایند و ۲۵ درصد نیز هرگز اطلاعات خود را پشتیبان نمی‌گیرند.